Евертън повали Нюкасъл с човек по-малко (видео)

Евертън победи  Нюкасъл с 1:0 в отложен мач от 20-ия кръг на Висшата лига на Англия и така прекъсна серията от четири поредни загуби.

Карамелите" започнаха силно, тласкани от трибуните, но към средата на полувремето гостите установиха контрол върху играта, пропускайки няколко положения за гол.

Втората част започна отново с по-активни действия на "карамелите" и по-раздвижена игра от 22-та, като и двата отбора имаха положения за гол.

Домакините останаха с човек по-малко в 83-та минута, а гостите се опитаха да притиснат съперника си.

Развръзката дойде в 9-та минута на добавеното време след бърз пробив на домакините и добро разиграване между Калвърт - Люин и Алекс Иуоби, който изпрати топката в далечния ъгъл на съперниковата врата.