Матип и Хау - най-добрите през февруари

Жоел Матип от Ливърпул и Еди Хау от Нюкасъл бяха избрани съответно за най-добър играч и най-добър мениджър на Висшата лига през февруари.

Матип игра във всяка минута от четирите мача на Ливърпул миналия месец, празнувайки четири победи над Лестър (2-0), Бърнли (0-1), Норич (3-1) и Лийдс (6:0).

Нещо повече, 30-годишният камерунец осигури асистенция на Диого Жота срещу "лисиците", а срещу "белите" дори отбеляза гол – първия му този сезон във Висшата лига.

А Хау, спечелвайки 10 точки от 12 възможни през февруари, успя да изпревари Микел Артета, Ралф Хазенхютъл и Юрген Клоп.

"Свраките" победиха Евертън (3:1), Астън Вила (1:0), Брентфорд (0:2) и завършиха наравно с Уест Хем (1:1), осигурявайки на 44-годишния англичанин четвърта награда за мениджър на месеца във Висшата лига. Еди получи предишните три като наставник на Борнемут.