Гуардиола: Преднината ни е фалшива
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола определи преднината на своя отбор от шест точки на върха във Висшата лига "фалшиво предимство".
Убедителната победа с 4:1 над съседите от Манчестър Юнайтед предния ден позволи на Сити да си върне преднината от шест точки пред преследвача Ливърпул.
Въпреки това Гуардиола смята, че "гражданите" имат малко или никакво място за грешки, тъй като главният съперник има мач в ръка и ще пристигне на "Етихад" през следващия месец.
"Опитваме се да спечелим Висшата лига и ни остават 10 мача. Трябва да вземем почти всички точки, за да станем шампиони. Имам чувството, че много неща ще се случат до края на сезона и ще имаме тежки мачове
Ние сме с шест точки преднина, но това е фалшиво предимство, защото те (Ливърпул) имат един мач в ръка. Мечтая да останем в надпреварата до самия край", заяви Гуардиола.
- Холанд: Сблъсъкът с Арсенал е като финал за титлата
- Ман Сити ще потопи Арсенал в Манчестър
- Предложили Нагелсман на Ливърпул, Ман сити, Челси и Арсенал
- Росеньор: Повтаряме една и съща картина в представянето си
- Невил: Арсенал може да спечели титлата още следващата седмица
- Гуардиола: Второто полувреме бе решаващо, Сити изглежда по-свеж без ШЛ
- Манчестър Сити разгроми Челси и засили напрежението в битката за титлата
- Гуардиола: Опитът може да помогне на Сити в битката с Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]