Стейвли: Несправедливо е да се принуждава Роман към продажба
Директорът на Нюкасъл Аманда Стейвли счита за несправедливо принудителната продажба на Челси от страна на Роман Абрамович.
В Ерата Абрамович Челси спечели 17 големи трофея, но в сряда Роман обяви плановете си да продаде клуба, който притежаваше от 2003 година.
Тази мярка е принудителна, защото Абрамович е заплашен от санкции поради връзката му с руския президент Владимир Путин, отговорен за трагичните събития в Украйна. Според Стейвли, Роман е жертва в тази ситуация.
"Ние винаги ще имаме геополитически конфликти. Този свят никога няма да бъде свободен от проблеми. Днес е тъжно, защото на някой му отнемат футболния клуб поради взаимоотношения с някого. Честно казано, аз мисля, че това не е съвсем честно", заяви Стейвли.
Също така Аманда, който притежава 10% от акциите на Нюкасъл съобщи, че нейните партньори от Саудитска Арабия преди това са мислили за закупуването на Челси.
"Отне ни четири години за покупката на Челси, а едно от добрите неща за това е, че имахме възможност да разгледаме всеки клуб, включително Челси.
Челси е невероятен клуб, но само един клуб съществува за нас и винаги ще съществува. Ние харесваме предизвикателството да си купим клуб от 20-то място и да го изкачим на върха", добави Аманда.
- Челси и три други клуба се интересуват от халф на Юве
- Ясна е позицията на Челси относно продажба на Палмър на Ман Юнайтед
- Глобиха Челси със 150 000 паунда
- Челси може да се бори с Арсенал за звезда на Реал Мадрид
- Челси ще спечели дербито на Селхърст Парк
- Диего Коста: Вероятно Конте не прави секс у дома
- Челси хвърли око на Дъглас Луис
- Уеб подкрепи решението да не бъде изгонен Далот
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]