Чистият дълг на Ман Юнайтед е 500 милиона
Манчестър Юнайтед публикува финансов отчет, който показва, че нетният дълг на клуба е нараснал до £494.8 милиона през последните 12 месеца. Това е с 8.6 процента повече в сравнение със същия отчетен период на 2020 г.
Общите оперативни разходи за тримесечието възлизат на 179.7 милиона паунда, което е увеличение от 41.1 милиона, или 29.7%, спрямо предходното тримесечие. В същото време полугодишният доход на клуба нарасна до 185.4 милиона.
Сегашната заплата на Манчестър Юнайтед е £391 милиона.
- Бруно изчаква гаранции за бъдещето си в Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед се отказва от Андерсон заради цена от £120 млн
- Развръзката наближава: Арсенал в играта, Юнайтед реши задачата, дъното ври
- Карагър: Карик ще остане начело на Манчестър Юнайтед
- Магуайър: Юнайтед е по-стабилен след смяната на треньора
- Рашфорд съгласува постоянен договор с Барселона
- Бруно настигна Кристиано по голови действия за Манчестър Юнайтед
- Карик: Юнайтед е в добра позиция преди дербито с Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]