Нюкасъл Юнайтед с обрат срещу Евертън

Нюкасъл Юнайтед направи пълен обрат срещу Евертън в мач от 24-я кръг на Висшата лига на Англия.

Срещата се проведе пред 52 000 зрители на "Сейнт Джеймсис Парк" и завърши с победа за домакините с резултат 3:1.

Гостите откриха след автогол на Джамал Ласелс в 36-та минута, но минута след това Мейсън Холгейт възстанови равенството.

"Свраките" казаха тежката си дума след почивката. Най-напред Райън Фрейзър даде преднина на Нюкасъл в 56-та минута, а в 80-та минута новото попълнение Кийрън Трипиър сне всички въпросителни относно победителя в мача.

Така Нюкасъл събра 18 точки и напусна опасната зона. За Евертън това е четвърта поредна загуба. "Карамелите" имат 19 пункта и са 16-ти в таблицата за класиране.

В паралелен мач Уест Хем победи Уотфорд с 1:0. Единственият гол бе дело на Джарод Боуен, след асистенция на Мануел Лансини.