Смит: Липсата на трансфери е бонус за Арсенал
Бившият нападател на Арсенал Алън Смит се застъпи за "артилеристите", които не успяха да направят никакви трансфери през зимния трансферен прозорец.
През януари Арсенал се сбогува с Пиер-Емерик Обамеянг, Ейнсли Мейтланд-Найлс, Фоларин Балоган, Сеад Колашинац, Пабло Мари и Калъм Чембърс.
В същото време мениджърът на "артилеристите" Микел Артета не получи нови играчи, но Смит смята, че това ще помогне на бившия му клуб през лятото.
"Сигурен съм, че в идеалния случай Арсенал би предпочел да привлече някого. Въпреки това напоследък много често си изгарят пръстите с привличането на играчи, които не отговарят на изискваните стандарти.
Не е трудно да заредиш състава си с играчи, които наистина не подобряват отбора и мисля, че Арсенал е наясно с това.
Те свършиха добра работа миналото лято, подписвайки с Такехиро Томиясу, Бен Уайт, Аарън Рамсдейл и други и искат да продължат да правят умни ходове на трансферния пазар.
Случи се така, че сега мениджърът е ограничен до избора на нападатели, но той се отърва от редица резервисти, а напускането на Обамеянг значително разтовари ведомостта.
Това е голям бонус преди летния трансферен прозорец“, заяви Смит.
- Арсенал привлече близнаци
- Астън Вила може да спре Арсенал
- Арсенал се интересува от халф на Виляреал
- Арсенал се справи с Брентфорд
- Рийс Джеймс: Всички в Челси знаехме, че ще бъде труден мач
- Арсенал ще се наложи над Брентфорд
- Мареска: Понякога трябва да си доволен дори от една точка
- Едегор: Не направихме достатъчно, за да победим
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
В нормалните клубове нямат такива "бонуси"....