Ливърпул получи коледен подарък от Египетската федерация
Ливърпул получи коледен подарък от Египетската футболна федерация, която се съгласи да отложи пътуването на нападателя Мохамед Салах за Купата на Африка.
Правилата на ФИФА гласи, че играчите, участващи в Купата на Африка, трябва да пристигнат в националните си отбори 13 дни преди началото на турнира - до 27 декември.
Въпреки това Ливърпул ще играе като гост с Лестър на 28 декември, а "червените"ще се изправят срещу Челси на "Стамфорд Бридж" на 2 януари. Отборът на Юрген Клоп не би искал да играе тези два мача от Висшата лига без своя голмайстор.
Според Daily Mirror, след разговори между Ливърпул и египетските им колеги, Салах получи разрешение да остане в двата мача.
Подобни преговори за сенегалеца Садио Мане и гвинееца Наби Кейта все още продължават.
- Ливърпул поднови договора на Райън Гравенберх до 2032 година
- Ливърпул готви оферта от 80 млн. евро за цел на Челси
- Слот похвали Анди Робъртсън след победата на Ливърпул за ФА Къп
- Ливърпул си отмъсти на Уулвс и е на четвъртфинал за ФА Къп
- Уулвс ще се надява бързо да повтори Ливърпул
- Юрген Клоп и Манчестър Юнайтед? Истината зад новите слухове
- Огромен удар за Ливърпул: 120 милиона паунда под въпрос без Шампионска лига
- Ливърпул срещу Рексъм на „Янки Стейдиъм“: английските клубове тръгват на лятно турне в САЩ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]