ВЛ ще проверява спонсорски сделки над 1 млн.
Английската Висша лига въведе нови финансови изисквания към клубовете, съобщава The Times.
Според източника, сега всяка спонсорска сделка на клубове на стойност над £1 милион (€1,17 милиона) ще подлежи на задължителна проверка.
Тази мярка е въведена, за да попречи на клубовете да получават финансиране от спонсори, свързани с ръководството на клуба. Независима фирма ще определи дали предложението за спонсорство е надценено спрямо пазарната цена. На инициативата се противопоставиха Манчестър Сити и Нюкасъл Юнайтед.
Припомняме, че на 7 октомври нов собственик на "свраките" стана Държавният инвестиционен фонд на правителството на Саудитска Арабия (ПИФ). Преди това шеф на английския клуб бе милиардерът Майк Ашли. Съобщава се, че сделката за продажба на Нюкасъл се оценява на 350 милиона евро.
- Енцо Мареска: Всеки треньор би искал Родри в отбора си
- Реал Мадрид отрече интерес към Родри
- Елиът Андерсън подразни феновете на Ман Юнайтед още с първото си интервю като играч на Ман Сити
- Манчестър Сити официално привлече Елиът Андерсън за 116 милиона паунда
- Джеймс Трафорд е все по-близо до трансфер в Лийдс Юнайтед
- Родри отказал нов договор с Манчестър Сити, Реал Мадрид е все по-близо
- Реал Мадрид готви оферта за Родри
- Реал Мадрид започна преговори с агентите на Родри
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]