Ливърпул се интересува от голмайстора на португалското първенство
Нападателят на Порто Луиш Диаш може да продължи кариерата си в английската Висша лига. Ливърпул се интересува от услугите на 24-годишния колумбиец, съобщава AS.
Според източника, клубът може да привлече играча през зимния трансферен прозорец. Мениджърът на "червените" Юрген Клоп лично е заинтересован от трансфера. Освен Ливърпул, нападателят е следен и от Манчестър Сити.
Диаш играе за Порто от 2019 г., където премина от колумбийския Хуниор за €7.2 млн. Договорът на играча с клуба е валиден до юни 2024 г. Споразумението предвижда размер на обезщетението за футболиста, то е 80 милиона евро.
Нападателят изигра 11 мача през този сезон, отбеляза девет гола и даде две асистенции. Диаш е голмайстор на първенството.
- Карагър: Салах ще съжалява, ако от Саудитска Арабия гледа Ливърпул на финал
- Саудитците са убедени, че могат да купят Салах за 100 млн.
- Екитике: Салах е легенда тук
- Салах е трети по асистенции в истрията на ВЛ
- Слот: Надявам се, че Салах ще остане
- Карагър: Ливърпул никога няма да подкрепи Салах пред Слот
- Екитике: Салах ми даде страхотен пас
- Салах отказа да говори с репортери след победата над Брайтън
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]