Венгер: Със Сър Алекс бяхме като два лъва
Бившият мениджър на Арсенал Арсен Венгер говори за връзката си със Сър Алекс Фъргюсън от Манчестър Юнайтед.
Треньорската конфронтация между Венгер и Сър Фъргюсън красеше Висшата лига от много години. Арсен бе пристигнал в Англия като непознат, докато Сър Алекс вече бе постигнал нещо дотогава.
В отношенията между Венгер и Сър Фъргюсън не всичко бе гладко, но Арсен смята това за нормално, защото и двамата искаха да побеждават.
"Сър Алекс Фъргюсън бе доминираща фигура в английския футбол. Всички се страхуваха от него - от пресата до съдията.
Мисля, че това бе добра възможност за мен да покажа, че футбол не се играе само в Англия. Бях готов да се бия.
Това (конфронтацията със Сър Фъргюсън) бе нещо много агресивно, особено след мачовете.
Когато се борите за победа, вие сте като два лъва. Единственото ви желание е да погълнете другия лъв, който ви се противопоставя.
Не се страхувах от никого във футбола“, спомня си Венгер в документалния си филм.
- Ман Юнайтед – Ипсуич: "Дяволите" търсят задължителна реакция на „Олд Трафорд“
- УЕФА публикува пълната програма на общия етап на Шампионска лига
- Пиер Саж призова Кристъл Палас да запази спокойствие след тежката загуба от Ман Сити
- Букмейкърите спряха залозите за трансфер на Рашфорд в Арсенал
- Фиорентина отправи оферта за Джошуа Зиркзее от Манчестър Юнайтед
- Жребият за общия етап на Шампионска лига за сезон 2026/2027
- Дебютът на Балеба се отлага
- Ман Юнайтед може скоро да проведе преговори със супер агента Жорже Мендеш за трансфер на ляв бек
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]