ВЛ не планира мачове зад граница
Висшата лига няма планове да разширява сезона до 39 кръга и да провежда мачове в чужбина.
Според The Athletic, шефовете на клубовете от елита са провели лична среща през миналата седмица в Лондон, за да обсъдят провеждане на допълнителни мачове в чужбина, за да подобрят привлекателността на Висшата лига в световен мащаб.
Тази идея не е нова и за първи път бе повдигната през 2008 г.
The Athletic обаче уверява, че този път става дума изключително за предсезонни мачове, като удължаване на сезона във Висшата лига не се предвижда.
Клубовете от Висшата лига просто искат да дадат на приятелските мачове по -конкурентно усещане, като същевременно завладяват нови пазари. Предсезонният турнир Asia Trophy е един успешен пример за това.
- Лавия може да играе срещу Арсенал
- Карагър заподозря Росеньор в преструване
- Росеньор се изказа за равенството между Уулвс и Арсенал
- Челси ще удари Бърнли
- Локо Пловдив отказал 800 000 паунда от Челси за Митко Илиев
- Ман Юнайтед и Челси са проявявали интерес към Юрген Клоп
- Карагър: Трансферът на Делап в Челси е лош ход
- Азар: Запомнете ме като добър играч и забавен човек
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]