Черна котка мина по пътя на Арсенал към титлата (видео)

Т. Михайлов

Арсенал не успя да победи Съндърланд на “Емирейтс”, завършвайки 0:0 срещу “черните котки”, което остави възпитаниците на Арсен Венгер на 3 точки зад лидера Манчестър Юнайтед.

Арсенал бе по-добрият отбор през целия двубой, но изпусна най-добрите си положения, сред които бе и една греда на Шамак. Вратарят на гостите Симон Миньоле направи страхотен мач и бе главна причина за частичния успех.

Без ключови играчи като Фабрегас, Уолкът и Ван Перси Арсенал застраши само два пъти вратата на Съндърланд през първата част. В 63-ата минута Аршавин стреля опасно и Миньоле отби. 10 по-късно стражът изби чудесен удар на Насри от фаул.

В края пред вратата на гостите бе истинска буря. Първо Шамак уцели напречната греда след удар с глава. В 87-ата Аршавин вкара, но от спорна засада. Дани Уелбек пък можеше да донесе пълен успех на “черните котки”, но негов удар бе спасен от Счесни.