Шиърър: Ман Сити бе отличен във всички отношения
Бившият нападател на Англия Алън Шиърър вярва, че Манчестър Сити е надиграл Челси в съботния мач от Висшата лига на "Стамфорд Бридж".
Шиърър е силно впечатлен от играта на "гражданите“ и смята, че толкова скромна оценка не отразява истинския баланс на силите.
"Отдавна не съм виждал Сити да играе толкова добре. Те бяха отлични във всяко отношение. Отбрана, средна линия, атака и особено подаванията.
За разлика от финала в Шампионска лига, този път Челси реши да играе с трима халфа, но Сити натисна отлично от първата до последната минута. Челси просто не успя да го преодолее - толкова енергично Сити пресираше.
Това не се промени по никакъв начин през второто полувреме. Челси нямаше момент да си поеме дъх. Сити накара съперника да играе с далечни подавания, но това не бе проблем за тях.
Мисля, че Родри изигра жизненоважна роля, за да стигне там, където е необходим и да подсигурява съотборниците си. Диаш и Лапорт също бяха отлични", заяви Шиърър.
- Манчестър Юнайтед не се отказва от битката за Елиът Андерсън
- Тотнъм отново атакува за Савиньо, готви оферта от 60 милиона паунда
- Бернардо Силва: Барселона е вариант, но още не съм взел решение
- Ал Мубарак: Манчестър Сити струва поне 10 милиарда долара
- Звезда на Ливърпул с лоша прогноза за Арсенал, плюс още мъки за Челси и Тотнъм
- Перес разкритикува Рикелме за обещанието за Холанд
- Тотнъм е близо до ново попълнение
- Президентът на Манчестър Сити: Ще кажа всичко, когато има решение по делото
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]