Гуардиола не отдава значение на трите загуби от Челси
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола е уверен, че Челси няма психологическо предимство над неговия отбор след трите поредни победи през миналия сезон.
Челси спечели и трите си последни срещи със Сити, включително финала на Шампионска лига в края на май. Това обаче не притеснява Гуардиола в навечерието на съботната конфронтация със "сините“ на "Етихад".
Гуардиола вярва, че всяко от тези три поражения е особено, но в същото време се надява, че "гражданите“ са направили изводи.
"Ще се подготвим за този мач, както направихме за Саутхемптън и предишните. Всеки мач е ново предизвикателство, както и възможност за добавяне, усвояване на урок и да играем по -добре.
Това ще бъде напълно различен мач. В Купата се срещнахме на полуфинал - това бе тежък мач, който загубихме. Когато се срещнахме във Висшата лига, бяхме спечелили титлата, бяхме шампиони без пет минути. Разбира се, мачът в Шампионска лига бе с огромна важност.
Надяваме се, че извлякохме поука, но това ще бъде различно състезание“, заяви Гуардиола.
- Манчестър Сити пое инициативата в битката за титлата след успех над Арсенал
- Гуардиола: Раздялата с Бернардо Силва ще бъде най-трудната
- Холанд: Не усещам напрежение преди „финала“ с Арсенал
- Гуардиола: Загуба от Арсенал може да сложи край на битката за титлата
- Артета: Арсенал отива на „Етихад“ само за победа
- Хаман: Давам предимство на Ман Сити
- Холанд: Сблъсъкът с Арсенал е като финал за титлата
- Ман Сити ще потопи Арсенал в Манчестър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]