Фернандиньо призна, че е бил близо до напускане на Ман Сити
Капитанът на Манчестър Сити Фернандиньо разкри колко близо е бил до напускане на клуба миналото лято.
Фернандиньо подписа настоящия си едногодишен договор с "гражданите" едва през юни, а преди това мислеше да се върне в родната Бразилия.
В крайна сметка 37-годишният халф остава верен на клуба, за който играе от 2013 г., но решението не бе лесно.
"Бях доста близо до напускане - това е истината. Трябваше да обмисля толкова много неща, бях в ступор. Това ме накара да отложа решението за края на миналия сезон. Първо, исках да бъда 100 процента съсредоточен в отбора.
Тогава започнах преговори само с един отбор, освен с Манчестър Сити и това беше Атлетико Паранаенсе. Те ми направиха ценно предложение.
Съпругата ми и аз разсъждавахме по следния начин: "Ако се върнем в Бразилия, ще имаме това; ако останем в Англия, ще имаме това".
Когато Сити ми предложи нов договор, прекарахме няколко дни вкъщи, обмисляйки и двата варианта.
Един от ключовите фактори, които ни убедиха да останем, бе фактът, че кандидатствахме за британско гражданство, но и да бъда капитан на този клуб е невероятно чувство. Толкова съм горд с това", заяви Фернандиньо.
- Ман Сити ще стигне полуфиналите за Купата
- Стана ясна основната трансферна цел на Ман Сити
- Холанд подобри постижение на Роналдо
- Гуардиола надмина постижение на Сър Алекс
- Ман Сити с класика на гости на Палас
- Давид Силва: Гуардиола не дава много свобода, но е гений
- Холанд се подигра с Карагър
- Алонсо обясни отсъствието на Мбапе срещу Ман Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]