Клубове от Футболната лига следят Рууни
Редица клубове от Футболната лига следят отблизо ситуацията около мениджъра на Дарби Каунти Уейн Рууни.
Както бе съобщено, в Дарби бе въведена външна администрация, която ще се опита да изведе "овните“ от финансовата криза и да подготви клуба за продажба.
В съответствие с правилата на Футболната лига, на Дарби вече са отнети 12 точки в Чемпиъншип. Още девет точки ще бъдат отнети от "овните“ за нарушения на правилата на финансовия феърплей, извършени през предходните години.
За да се влошат нещата още повече, Дарби все още е под ембарго за трансфери. В тази връзка се заговори, че Рууни може да напусне "Прайд Парк".
Според TEAMtalk, няколко клуба от чемпиъншип, Първа и Ввтора лига имат интерес да поканят Уейн, ако той напусне работата си в Дарби.
Като се имат предвид наказанията, оставането на "овните" в Чемпиъншип изглежда почти невъзможно и Рууни може да почувства, че няма смисъл да губи този сезон.
- Карик очаква официални разговори с Ман Юнайтед
- Макфарлейн вярва, че Палмър е готов да блести на Мондиал 2026
- Невил определи четири трансферни приоритета за Ман Юнайтед
- Гуардиола: Все още имам невероятна енергия да работя в Ман Сити
- Карагър: Притеснявам се накъде се движи Ливърпул
- Рой Кийн не вижда Ираола като вариант за Ман Юнайтед
- Еди Хау остава начело на Нюкасъл и през следващия сезон
- Петр Чех: Това вече е различен Челси
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]