Бащата на Аке починал минути след гола му срещу РБ Лайпциг

Защитникът на Манчестър Сити Нейтън Аке разкри, че баща му е починал по време на мача от Шампионска лига срещу РБ Лайпциг.

Именно Аке откри резултата в 16-та минута на мача на "Етихад", инициирайки разгрома на "биковете" с  резултат 6: 3.

Използвайки  Instagram, 26-годишният нидерландец  съобщи, че няколко минути след гола си, баща му Мойсе е починал.

"Последните няколко седмици бяха най -тежките в живота ми. Баща ми бе много болен и лечението бе невъзможно. Имах късмета да имам подкрепата на годеницата, семейството и приятелите си.

Вчера вкарах първия си гол в Шампионска лига. И само няколко минути след това той умря мирно, заобиколен от майка и брат ми, те бяха до него.

Може би е трябвало да се случи. Баща ми винаги бе горд и щастлив, като ме гледаше как играя. Знам, че винаги си с мен. Винаги ще бъдеш в сърцето ми. И този гол бе за теб, татко", написа Аке.