Ман Юнайтед вече покри трансфера на Роналдо
Трансферът на Кристиано Роналдо се изплати напълно още преди нападателят да играе за Манчестър Юнайтед.
Завръщането на Роналдо на "Олд Трафорд“ предизвика вълнение сред феновете, които искаха да имат фланелка с емблематичния номер 7 и името на не по-малко легендарният играч.
Според Daily Mirror, само през първата седмица Юнайтед е продал фланелки с името на Роналдо за 187 милиона паунда, като по този начин е спечелил 13. милиона паунда комисионна от тази сума.
Това е малко повече от £ 12.9 милиона, които "червените дяволи" платиха на Ювентус за Кристиано. Още 6.9 милиона паунда са предвидени под формата на бонуси, но няма съмнение, че 36-годишният португалец ще покрие и тази сума.
Както може да се види, трансферът на Роналдо може да се нарече успешен в търговско отношение, въпреки заплатата на Кристиано от половин милион паунда на седмица. Юнайтед се надява, че бившият играч на Реал Мадрид също ще бъде успешен на терена.
- Ман Юнайтед се интересува от лидера на Реал Сосиедад
- Ман Юнайтед, Челси и Тотнъм може да се борят за халф на Борусия Дортмунд
- Ясна е позицията на Челси относно продажба на Палмър на Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед и Ман Сити следят халф на Уест Хем
- Ясни са плановете на Каземиро
- Ман Юнайтед определи четирима за замяна на Каземиро
- Арсенал ще се затрудни с новия Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед е готов да преговаря с Майно
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]