ФИФА отмени санкциите за южноамериканските играчи
ФИФА отмени санкциите срещу футболистите от Южна Америка, на които не им бе позволено да играят за клубовете си от Висшата лига след тази международна пауза.
Напомняме, че клубовете от Висшата лига взеха единодушно решение да не пускат играчите си в националните им отбори, ако се изправят пред 10-дневна карантина след завръщането си във Великобритания.
Това засегна бразилците Едерсон и Габриел Жезуш от Манчестър Сити, Фред от Манчестър Юнайтед, Алисон, Фабиньо и Роберто Фирмино от Ливърпул, Тиаго Силва от Челси, Рафиньо от Лийдс и Мигел Алмирон от Нюкасъл, Раул Хименес от Уулвърхемптън и Франсиско Сиерал от Уотфорд.
ФИФА наказа въпросните играчи с петдневно отстраняване след жалби от Футболните федерации на Бразилия, Парагвай, Мексико и Чили.
След преговори, включващи ФИФА, ФА и Висшата лига, тези жалби бяха оттеглени. Изброените по -горе играчи вече ще могат да играят за своите клубове в следващия кръг, според Sky Sports.
- И Борнемут може да затрудни Юнайтед в Манчестър
- Нападател на Ман Юнайтед заинтересува Рома
- Аморим: Маунт е талантлив и работи усилено
- Аморим: Трябва да сме по-внимателни към детайлите
- Бруно с два гола и асистенция над Уулвс
- Бекъм: Пред Аморим има дълъг път
- Рио към Джерард: Загрявай за позицията на Слот
- Аморим защити позицията си за Мейну
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]