Гулачи обясни защо напусна Ливърпул
Унгарският вратар на РБ Лайпциг Петер Гулачи обяснява защо е решил да напусне Ливърпул през 2013 г.
"Третият вратар може да заеме място в състава, само ако нещо се случи с другите двама вратари. Разбира се, не исках да пострадат. Пепе Рейна игра на високо ниво, за мен бе трудно да го победя. Освен това в Англия възрастният вратар обикновено е на второ място, така че ми бе трудно да се издигна в тази класация.
Когато Брендън Роджърс стана мениджър, той първо искаше сам да оцени всички вратари. Искаше да продължи да ме вижда като трети вратар. Пепе започна често да се контузва, затова изиграх 15-16 мача на пейката. В края на сезона моят агент се обърна към Роджърс и каза: "Петер вече е на 23, той е в последната година от договора си. Пред него има три начина: да напусне клуба и да стане някъде номер едно, да поднови договора и да отиде под наем или на стабилна основа да стане втори вратар на Ливърпул".
Роджърс даде ясно да се разбере, че последните две възможности са трудни и клубът няма да ми попречи да напусна“, заяви Гулачи.
- Ливърпул удари на камък с оферта от 100 млн. евро за Диоманде
- Ливърпул измъква крило на Осасуна под носа на Нюкасъл
- Реал Мадрид привлече Конате без трансферна сума
- Ливърпул изпревари Нюкасъл и привлича испански национал
- Салах влезе в историята на световните първенства на своя рожден ден
- Дарвин Нунес може сензационно да се завърне в Ливърпул
- Ман Юнайтед, Ливърпул и Челси следят Тайлър Адамс
- Шерингам: Арсенал може да бъде добро място за Александър-Арнолд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]