Джака отказал ваксинация
Швейцарската футболна федерация обяви, че халфът на Арсенал Гранит Джака е единственият играч в националния отбор, който преди това не е имал коронавирус и е отказал да бъде ваксиниран.
Напомняме, че Джака бе диагностициран с COVID-19 по-рано през седмицата. Гранит показа симптоми на заболяването и сега е под карантина.
Тази ситуация можеше да бъде избегната, но 28-годишният "артилерист“ не е повярвал в ефективността на ваксината и е отказал инжекцията.
"Гранит Джака не бе ваксиниран. Като всеки в Швейцария, ние оставяме всеки играч да реши сам. Това всеки решава сам за себе си.
Направихме препоръка всеки да се ваксинира. Но той реши по свой начин. Той има право да откаже ваксинацията.
Всички останали играчи в националния отбор бяха ваксинирани или са боледували, така че всички те са повече или по -малко в безопасност от медицинска гледна точка“, заяви говорителят на Швейцарската футболна федерация Адриан Арнолд.
- Брайтън няма да затрудни Арсенал на Емирейтс
- Арисабалага: Трябва да се борим срещу силни отбори, ако искаме трофей
- Артета: Щастлив съм, че стигнахме до полуфиналите
- Дузпите пратиха Арсенал на полуфинал за Купата
- Рууни вижда в Райс следващия капитан на „Трите лъва“
- Артета: Не обръщаме внимание на Ман Сити
- Мойс е недоволен от съдиите в мача с Арсенал
- Мърсън: Арсенал ще спечели Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]