Торино купи Лянко
Саутхемптън обяви за трансфера на централния защитник на Торино Лянко Войнович.
По -рано това лято Саутхемптън бе принуден да продаде Яник Вестергор на Лестър, а тази празнота трябва да запълни 24-годишният Лянко, който подписа договор със "светците“ до 2025 година.
Бразилецът със сръбски корени игра за Торино, откакто напусна Сао Пауло през 2017 г., а през сезон 2018/19 бе под наем в Болоня.
"Израснах в Бразилия и там има различен футбол. Тогава отидох в Италия, където обръщат много внимание на тактиката. Мечтаех да играя във Висшата лига и да играя силен футбол, за това английският футбол е идеален за мен", заяви Лянко.
- Арсенал е готов да вкара двама в сделката за Алварес
- Слот: Не можем да си позволим да правим повече грешки
- Арсенал и Ливърпул се интересуват от Камавинга
- Фулъм подписа с нападател на Ман Сити
- Анонс на 24-ти кръг от Висшата лига
- Ясно е колко ще плати Аякс за Зинченко
- Емери: Показахме колко важни са младите играчи за нас
- Ливърпул с най-много удари в един мач от ШЛ през последните 10 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]