Ман Сити може да продаде Силва заради Грилиш
Полузащитникът на Манчестър Сити Бернардо Силва може да напусне клуба поради трансфера на Джак Грилиш от Астън Вила, според The Telegraph.
Бъдещето на крилото Рахим Стерлинг също е под въпрос, тъй като Грилиш обикновено играеше на същата позиция във Вила.
Договорът на Бернардо Силва с "гражданите" изтича през лятото на 2025 г.
Съобщава се, че Астън Вила ще приеме оферта от 117 милиона евро от Манчестър Сити за трансфера на халфа Джак Грилиш. Клубът все още не е изпратил официално потвърждение на трансфера, но е готов да отговори положително. Ако сделката премине, това ще бъде рекордна сума за трансфер за Висшата лига. Предишният рекорд принадлежеше на Пол Погба, за когото Манчестър Юнайтед плати 89 млн. паунда (над 100 млн. евро) през 2016 г.
Джак Грилиш е възпитаник на Астън Вила и защитава цветовете на клуба от 2012 г., а от миналата година е част от националния отбор на Англия. През миналия сезон 25-годишният играч направи 26 мача във Висшата лига, в които вкара шест гола и даде 12 асистенции.
- Ман Сити у дома ще разбие Уест Хем
- Челси и Ман Сити се интересуват от талант на Байерн
- Жребият за 1/2-финалите за Купата на Лигата
- Ман Сити без проблем до полуфинала
- Гуардиола: Трафорд е невероятен вратар
- Ман Сити ще стигне полуфиналите за Купата
- Стана ясна основната трансферна цел на Ман Сити
- Холанд подобри постижение на Роналдо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]