Анчелоти напуска Челси, ако отборът не се класира в Топ 4
Мениджърът на Челси Карло Анчелоти за първи път изрази неувереността си относно своето бъдеще на „Стамфорд Бридж", заявявайки, че няма да тренира отбора, ако той не попадне в Шампионска лига. Италианският специалист допълни обаче, че оптимизма му не го е напуснал и той вярва, че Челси ще финишира в Топ 4 на Висшата лига на Англия.
„Ние знаем, че ситуацията, в която се намираме е доста сложна. Всички искаме да играем и следващата година в Шампионска лига и на този етап това е най-важното за нас. Аз не искам да тренирам отбор, който не играе в този турнир, защото това е най-силното състезание в целия свят. Но аз съм оптимист и вярвам, че отборът ми ще финишира в Топ 4 на Висшата лига", заяви Анчелоти на вчерашната пресконференция.
На въпроса за възможния сценарии, при който Челси би играл в Лига Европа и който Лампард нарече „катастрофа", Анчелоти отговори:
„Именно поради това е важно за нас да завършим в първата четворка. Борбата ще бъде много трудна и упорита, защото пет, дори с Ливърпул шест отбора искат същото".
- Тотнъм се прицели в директор на Челси
- Росеньор предупреди Челси: Следващият червен картон ще има последствия
- Шокиращо признание: Тод Боели купил Кукурея само заради Ман Сити
- Емери готви трансферен удар: Астън Вила се насочва към нападател на Челси
- Челси и Вила няма да се победят
- Росеньор посочи два основни проблема на Челси след загубата от Арсенал
- Росеньор: Трябва да бъдем по-безмилостни
- Арсенал победи Челси в лондонското дерби
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]