Астън Вила с рекорден трансфер
Астън Вила официално приключи привличането на плеймейкъра на Норич и Аржентина Емилиано Буендия.
След като премина медицински преглед по време на разположението си в националния си отбор, Буендия подписа петгодишен договор и стана първото ново попълнение на Дийн Смит през този трансферен прозорец.
В същото време Емилиано се превърна в най-скъпата покупка в историята на клуба от "Вила Парк" - трансферът на 24-годишния аржентинец се оценява на рекордните за Бирмингам 40 милиона паунда, включително бонуси.
Буендия проведе блестящ сезон. Емилиано вкара 15 гола и даде 16 асистенции, което помогна на Норич да спечели Чемпиъншип и да се завърне във Висшата лига при първия си опит.
"Емилиано се справя еднакво добре като флангов нападател или номер 10. Това е чудесно допълнение към нашите опции за атакуваща игра.
Ние сме щастливи да направим такава страхотна покупка в началото на лятото. Очакваме с нетърпение Ейми да се присъедини към нас за подготовката за новия сезон", заяви Смит.
- Астън Вила може да спре Арсенал
- Емери постави клубен рекорд
- Дубъл на Мален помогна на Вила да победи Йънг Бойс
- Анонс на 12-ти кръг от Висшата лига
- Три клуба от ВЛ се интересуват от нападател на Реал Мадрид
- Санчо е близо до вземане на решение за бъдещето си
- Три клуба от ВЛ се интересуват от Игор Тиаго
- Астън Вила продължи с Роджърс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]