Ал Мубарак: В Сити не се задоволяваме със спечелването на ВЛ
Председателят на Борда на директорите на Манчестър Сити Халдун Ал-Мубарак обобщи резултатите от сезона.
"Едно от нещата, които научих през годините е, че трябва постоянно да привличате нови таланти в екипа, да го обновите, особено когато сте на върха. След като спечели шампионата, не е моментът да се отпуснете и да се задоволите с него. Това би било най-голямата грешка. Време е да изпратим сигнал, че не сме доволни просто от това да спечелим Висшата лига.
Спечелването на първенството е страхотно, но искам да го спечеля отново. Трябва да привлечем нови играчи, които са готови да се борят не за място в заявката, а за място в стартовия състав. Загубихме една много важна легенда - Серхио Агуеро. Много е трудно да го заменим, но съм сигурен, че ще намерим подходящ играч.
Има и други позиции в отбора, които очевидно имат нужда от укрепване. Няма много от тях. Не става въпрос за цифри, а за качество. Мисля, че това е феноменален състав. Не печелите Висшата лига и стигате до финал на Шампионска лига, ако нямате невероятен отбор. Ние го имаме", заяви Ал-Мубарак.
- Манчестър Сити пое инициативата в битката за титлата след успех над Арсенал
- Гуардиола: Раздялата с Бернардо Силва ще бъде най-трудната
- Холанд: Не усещам напрежение преди „финала“ с Арсенал
- Гуардиола: Загуба от Арсенал може да сложи край на битката за титлата
- Артета: Арсенал отива на „Етихад“ само за победа
- Хаман: Давам предимство на Ман Сити
- Холанд: Сблъсъкът с Арсенал е като финал за титлата
- Ман Сити ще потопи Арсенал в Манчестър
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]