Менди стана първият африкански вратар, играл на финал в ШЛ
Вратарят на Челси Едуар Менди установи уникално постижение, като стана първият африкански вратар, играл на финал в Шампионска лига, съобщава Goal.com.
Вратарят на лондонския клуб рискуваше да пропусне решителната среща на основния европейски турнир, като се контузи шест дни преди финала. И все пак Менди успя да се възстанови от контузията си и да влезе на терена в мача срещу Манчестър Сити.
Последният вратар от африканския континент, който се състезава във финала за Европейската купа, бе Брус Гробелар. Бившият национал на Зимбабве пазеше вратата на Ливърпул през 1985 година.
Финалната среща се проведе на стадион "Драгао" в Порто и завърши при резултат 1:0 за Челси.
- Евертън няма да затрудни Челси в Лондон
- Нюкасъл планира изненадващ трансфер на защитник на Челси
- Мареска: Получихме леки голове
- Аталанта обърна Челси, Тотнъм с класика срещу Славия Прага
- Челси ще превземе Аталанта и Бергамо
- Борнемут и Челси без голове (видео)
- Тери: Лийдс показа всичко, което не е наред в Челси
- Челси се насочи към двама от Лига 1
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]