Арсенал не допусна изненада срещу Уулвс (видео)

Т. Михайлов

Арсенал се очертава като единствен сериозен претендент на Манчестър Юнайтед за титлата, след като победи с 2:0 Уулвърхемптън на “Емирейтс”. “Топчиите” останаха само на 4 точки зад лидера благодарение на головете на Робин ван Перси в 16-ата и 56-ата минути.

Възпитаниците на Арсен Венгер започнаха много силно и още в 16-ата минута Сеск Фабрегас центрира отлично към Ван Перси, който с удар от въздуха откри. До почивката вратарят Хенеси спаси няколко чисти гола, а бранитрел на “вълците” изчисти от голлинията при удар на капитана Фабрегас.

През второто полувреме нещата продължиха по същия начин и логично в 56-ата минута резултатът набъбна на 2:0. Уолкът изведе Ван Перси сам срещу Хенеси и за стража нямаше шанс.