Артета: Уилок ще се върне в Арсенал
Мениджърът на Арсенал Микел Артета говори за ситуацията с халфа на "артилеристите" Джоузеф Уилок, който играе под наем за Нюкасъл Юнайтед. Халфът отбеляза гол в шест поредни мача във Висшата лига, което доведе до поява на слухове, че "свраките" ще купят играча.
"Той определено ще се върне в Арсенал. Той има договор, ще бъде тук. Много се радвам, че се справя толкова добре, предвид потенциала му. Много е добре, че той реши да отиде в друг отбор и да получи ново преживяване. Той просто се възползва чудесно от тази възможност. Уилок ще се върне при нас, ще поговорим и ще вземем решение за бъдещето му.
Треньорският щаб на Нюкасъл е много доволен от него. Невероятно се радваме, че той се превърна в ключова фигура и помогна на отбора да постигне целите си", заяви Артета.
Уилок изигра 20 мача през този сезон във Висша лига и вкара 7 гола.
- Арисабалага: Трябва да се борим срещу силни отбори, ако искаме трофей
- Артета: Щастлив съм, че стигнахме до полуфиналите
- Дузпите пратиха Арсенал на полуфинал за Купата
- Рууни вижда в Райс следващия капитан на „Трите лъва“
- Артета: Не обръщаме внимание на Ман Сити
- Мойс е недоволен от съдиите в мача с Арсенал
- Мърсън: Арсенал ще спечели Висшата лига
- Арсенал посреща Коледа като лидер във Висшата лига (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]