Зидан: Играчите винаги са ме спасявали
Старши-треньорът на Реал Мадрид Зинедин Зидан разговаря с медиите преди последния мач на мадричани от Ла Лига срещу Виляреал.
"Важното е мачът, а не какво ще правя аз. След утрешния двубой ще видим, има време да поговорим за това. Не е моментът, нашата енергия трябва да бъде вложена в утрешната среща. Уважавам вашите въпроси, но фокусът ни е единствено върху мача. Трябва да изиграем 90 минути на много високо ниво.
Много обичам играчите си. Те ме спасяват на терена, защото винаги са давали всичко от себе си. Винаги ще им бъда благодарен. Хубаво е, че искат да остана.
Винаги съм изпитвал обичта на хората. Като играч и като треньор винаги са били привързани към мен. Дал съм всичко, защото това е най-доброто място, на което съм бил. Това са почти 20 години. Усещам привързаността на хората. Върнах тази привързаност, която дава всичко, Мадрид е най-хубавото нещо, което ми се случи", заяви Зидан.
Напомняме, че Реал Мадрид е втори в таблицата за класиране и се нужда от победа срещу Виляреал и грешка на Атлетико, за да стане шампион на Испания.
- Гюлер с исторически гол от 70 метра, Реал Мадрид разгроми Елче
- Гуардиола защити избора си на състав след тежката загуба от Реал
- Арбелоа: Мбапе се възстановява добре и може да играе срещу Манчестър Сити
- Арбелоа: Убеден съм, че Мбапе ще бъде готов за реванша със Сити
- Жереми Доку: Ако Реал може да вкара три, можем и ние
- Валверде: Насладих се на играта
- Реал Мадрид ще отнесе и Елче
- Гуардиола: Нямаме много шансове срещу Реал, но ще опитаме всичко
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]