Гюндоган: Новият формат на ШЛ е по-малкото зло от Суперлигата
Полузащитникът на Манчестър Сити и германския национален отбор Илкай Гюндоган говори за реформата на Шампионска лига в контекста на отказа на топ клубовете да участват в Европейската Суперлига.
"В светлината на случващото се около Суперлигата, бихме ли могли да обсъдим и нов формат за Шампионската лига? Все повече и повече мачове ни предвещават, а в същото време никой не мисли за играчите. Новият формат на Шампионска лига е просто по-малкото зло в сравнение с Европейската Суперлига.
Форматът на Шампионската лига в сегашния си вид работи чудесно и е най-популярният клубен турнир в света - за нас, за играчите и за феновете“, написа Гюндоган на страницата си в Twitter.
В новия формат на груповата фаза на Шампионска лига се предвижда да участват 36 отбора вместо 32, както са в момента.
- Меси: За мен Гуардиола е уникален
- Сити у дома ще надвие Съндърланд
- Холанд с рекорд в резултатна победа
- Ливърпул е избрал четири алтернативи, ако Ман Сити открадне Семеньо
- Ман Сити може да плати 74 млн. за Семеньо
- Ман Сити ще спечели на гости и на Фулъм
- Сити нанесе болезнена загуба на Лийдс (видео)
- Гуардиола: Нямаме място за повече грешки
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Сетих се за тоя израз ,популярен в българския политически живот .