Играчите на Сити ще получат 158 милиона, ако спечелят всичко
Манчестър Сити ще трябва да плати на играчите от първия отбор £ 158 милиона бонуси, ако бъдат спечелени и четирите трофея през този сезон.
В момента Сити продължава да се бие и на четирите фронта: Висшата лига, Шампионскаа лига, Купата на Англия и Купата на лигата.
Във всяко от тези състезания "гражданите" имат отлични шансове за успех, което ще бъде наистина грандиозно постижение, тъй като никога в историята на английския футбол никой не е успявал да осъществи покер.
Ако това невероятно постижение все пак стане факт от страна на Сити, хората на Хосеп Гуардиола ще получат парични награди в размер на 158 245 080 лири, според бонусната скала, одобрена в началото на сезона.
Daily Mail добавя, че максималният възможен бонус е бил дори по-висок през миналия сезон, надхвърляйки 200 милиона британски лири. Въпреки това, Сити неуспешно - по техните стандарти - завърши кампанията, като финишира на второ място във Висшата лига и само спечели Купата на лигата.
- Шокиращо признание: Тод Боели купил Кукурея само заради Ман Сити
- Ман Сити ще се разправи с Форест
- Гуардиола: Победата над Лийдс ни държи в битката
- Манчестър Сити измъкна победа над Лийдс Юнайтед
- Шампионският инстинкт или новата реалност?
- Барселона насочва поглед към Омар Мармуш
- Лийдс не може да удържи Ман Сити
- Тотнъм е в реална опасност, Брайтън най-сетне победи, а Уест Хем се отдалечава от пропастта
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Във ВЛ вече имат комфортна преднина и могат да си позволят малко волности и да натиснат в ШЛ.