Ръш: Джерард не трябва да бърза с Ливърпул
Легендата на Ливърпул Йън Ръш вярва, че мениджърът на Рейнджърс Стивън Джерард не трябва да бърза да се завръща в клуба от Мърсисайд.
Джерард отдавна е фаворит за наследник на Юрген Клоп в Ливърпул, а Стивън само утвърди репутацията си през този сезон, като спечели титлата в шотландската Висша лига.
Ръш обаче предупреждава Джерард за грешката на Франк Лампард, който според Йън е поел мечтаната работа твърде рано.
"Букмейкърите никога не грешат. Надявам се Юрген Клоп да прекара много повече време в Ливърпул, защото това би означавало, че се справят добре.
Сигурен съм, че един ден Стивън ще води Ливърпул, но това няма да се случи утре. Сигурен съм, че той мисли за тази работа в дългосрочен план, но Стивън все още учи треньорската професия.
Времето е всичко. Например Франк Лампард може да избърза с преминаването от Дарби в Челси. Мисля, че бе добър, но все пак загуби работата си. Не искам същото да се случи със Стивън. Бъдете внимателни, когато тласкате хората към нещо.
През следващия сезон за Стивън ще бъде важно да защити титлата и да се представи добре в Европа. Ако направи това, той ще бъде в списъка с желания не само за Ливърпул, но и за редица други клубове", заяви Ръш.
- Челси спря кошмарната си серия след реми срещу Ливърпул
- Слот обяви добри новини за Ливърпул преди мача с Челси
- Арне Слот: Няма да правим толкова мащабна селекция
- Ливърпул ще се наложи над Челси
- Ливърпул набеляза четирима халфове за летния трансферен прозорец
- Аякс води предварителни разговори с Арне Слот
- Ван Дайк: Сезонът на Ливърпул е разочароващ
- Карагър: Притеснявам се накъде се движи Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]