Карагър: Фирмино имаше късмет, че Жота отсъстваше толкова дълго
Бившият защитник на Ливърпул Джейми Карагър смята, че настоящият стартов състав на "червените" трябва да включва Диого Жота, а не Роберто Фирмино.
Фирмино е вкарал само един гол в 16 мача след Boxing Day. Роберто продължи да играе, въпреки спада във формата, тъй като по това време Жота бе контузен.
Диого обаче вече е възстановен и Карагър смята, че головият нюх на португалеца е по-важен за Ливърпул, отколкото способността на Фирмино да връзва играта.
"Мисля, че Фирмино имаше късмет, че Жота отсъства толкова дълго, защото според мен Жота бе на път да разбие тази нападателна тройка. Мисля, че въвеждането на Жота в стартовия състав вместо Фирмино искаше известно време.
Интересно е просто, че той игра в центъра срещу РБ Лайпциг. Изглежда, че Салах бе в центъра този уикенд, а Жота на фланга.
Но в момента Жота е голяма голова заплаха - Фирмино, както знаем, дава на отбора и други неща.
Ливърпул се нуждае от колкото се може повече играчи на терена, способни да вкарват, защото нашите халфове не вкарват. Жота трябва да е на терена", заяви Карагър.
- Слот похвали Анди Робъртсън след победата на Ливърпул за ФА Къп
- Ливърпул си отмъсти на Уулвс и е на четвъртфинал за ФА Къп
- Уулвс ще се надява бързо да повтори Ливърпул
- Юрген Клоп и Манчестър Юнайтед? Истината зад новите слухове
- Огромен удар за Ливърпул: 120 милиона паунда под въпрос без Шампионска лига
- Ливърпул срещу Рексъм на „Янки Стейдиъм“: английските клубове тръгват на лятно турне в САЩ
- Ливърпул няма да връща Куанса това лято въпреки проблемите в защита
- Ван Дайк след шокиращата загуба: Бяхме бавни и предвидими
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]