Дълговете на Ман Юнайтед са се увеличили с над 60 милиона
Дълговете на Манчестър Юнайтед са се увеличили с 64,2 милиона паунда през последните 12 месеца и вече възлизат общо на 455,5 милиона нетно. Това обяви изпълнителният вицепрезидент на клуба Ед Уудуърд. Заради пандемията клубът се лишава от приходи от порядъка на 6 милиона от всеки домакински мач. Класирането за Шампионската лига обаче е донесло доста повече постъпления от
ТВ права. Въпреки че отпадна още в груповата фаза, Юнайтед е получил 108,7 милиона паунда от телевизионни права за първите три месеца от сезона. През същия период на 2019 година сумата е била едва 34 милиона.
"Това бе една изключително предизвикателна година. Вече минаха 12 месеца от началото на пандемията, заради която трябваше да затворим вратите на "Олд Трафорд" за феновете. Ние обаче сме доволни от прогреса на отбора, който се вижда на терена, и от силата на настоящия ни състав. Настроени сме оптимистично относно дългосрочните ни перспективи", заяви Уудуърд.
- Бруно Фернандеш: Роналдо е моят най-голям пример
- Манчестър Юнайтед избира между Карик и Нагелсман
- Брунo Фернандеш е Играч на месеца във Висшата лига
- Манчестър Юнайтед планира сериозно разчистване на заплатите
- Тежката реалност за Фридолина Ролфьо в Манчестър Юнайтед
- Барселона има срок до 15 юни да реши за Рашфорд
- Ливърпул и Манчестър Юнайтед в битка за Шлотербек
- Манчестър Юнайтед с дилема около Онана заради заплатата му
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]