Вайналдум: Бяхме по-добри
Полузащитникът на Ливърпул Жоржиньо Вайналдум чувства, че отборът му е бил по-добър от Евертън в дербито на Мърсисайд на "Анфийлд".
"Вие сами знаете какво означава дербито за клуба, феновете, играчите. Това означава много и затова е болезнено да го загубите.
В случая с първия гол се опитахме да държим топката под наш контрол, вместо да я пратим по-напред, но през първите няколко минути трябва да поемате по-малко риск. Последва остър пас, който проряза защитата и те вкараха. След това те създадоха само един шанс, а ние бяхме по-добрият отбор.
Ние много сме разстроени, че губим играчи през сезона. Но не можем да се представяме като жертви - трябва да реагираме на ситуацията и да не се съжаляваме. Трябва да се стараем до края на сезона. Ситуацията е такава в момента и трябва да отговорим.
Винаги е трудно да се печелят мачове във Висшата лига, а травмите не намаляват, но все пак имаме отбор, който може да промени това. Трябва да работим по-усилено, за да го направим", заяви Вайналдум.
- Слот не е уверен, че ще запази работата си без място в ШЛ
- Салах даде зелена светлина за преговори с Ал-Итихад
- Ливърпул се интересува от Пулишич
- Ливърпул се насочи към защитник на Барселона
- Ливърпул се справи със Съндърланд
- Ал-Итихад преговаря със Салах
- Слот: Не сме на нивото на Ливърпул
- Слот: Това е най-трудният сезон в кариерата ми
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]