Финалите за купите могат да са със зрители
Финалите за Купата на лигата и Купата на Англия се считат за тестови събития за връщането на зрителите на трибуните на стадиона.
Напомняме, че в началото на декември на клубовете от Висшата лига от определени региони бе разрешено да допускат на своите стадиони не повече от 2 хиляди зрители, но това не продължи дълго - много скоро ограниченията за коронавирус отново бяха затегнати.
Както съобщава The Times, зрителите едва ли ще се завърнат на стадионите във Висшата лига преди края на сезон 2020/21, но "Уембли" може да отвори вратите си за феновете.
Това лято Уембли ще бъде домакин на мачове от Европейското първенство, където броят на зрителите ще бъде ограничен до 30-35 процента от общия капацитет, а двата предстоящи финала за купите ще помогнат да се прецени доколко е готова 90 000-та арена.
Добавяме, че Тотнъм и Манчестър Сити ще се срещнат във финала за Купата на лигата на 25 април, докато финалът за Купата на Англия е планиран за 15 май.
- Холанд: Нямам отговори
- Бернардо Силва реши да напусне Ман Сити
- Аканджи няма да се върне в Ман Сити през зимата
- Гуардиола: Не сме подценили Бодьо - Глимт
- Ман Сити сензационно катастрофира зад Северния полярен кръг
- Родри за мача с Ман Юнайтед: Труден ден
- Ман Сити привлече Гехи
- Гехи е крачка по-близо до Ман Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]