Солскяер: Основното е, че победихме
Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле-Гунар Солскяер обобщи резултатите от мача от 16-ия кръг на английската Висша лига с Улвърхемптън (1: 0).
"Голът в края? В него има както факторът късмет, така и случайност, но точно това се случва, когато оказвате натиск върху противника. През този сезон Манчестър Юнайтед спечели доста точки в края на мачовете, това има както психологически, така и физически аспект. Преминахме през няколко тежки тренировъчни периода, изиграхме много мачове, всички стават все по-добри и по-добри. По отношение на мисленето такива резултати също ни дават тласък, започваме да разбираме, че можем да вземем победи в края на битката.
Разбира се, като цяло не се представихме толкова добре, колкото бихме искали, но в същото време спечелихме мача срещу много труден отбор. За мен това е първата победа над тях във Висшата лига. В мачовете срещу Улвърхемптън рядко има много голове, но за мен това все още е голяма крачка напред. Основното е, че спечелихме, дори ако съдържанието на играта не беше много добро.
Може да ви се сторя скучен и тривиален, но сега всичките ни мисли са само за следващата среща, не можем да стигнем твърде напред. В момента излязохме на прилична позиция, но сезонът дори още не е преминал средата.
По отношение на резултатите оценявам годината положително. Манчестър Юнайтед може да се придвижва нагоре по таблицата със сегашната селекция от играчи", заяви Солскяер.
- Аморим защити позицията си за Мейну
- Скоулс посъветва Мейну да напусне
- Вълците могат да затруднят Ман Юнайтед
- Аморим: Това не е регрес
- Уест Хем почти обърна Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед също се интересува от Семеньо
- Ман Юнайтед ще има сили за Уест Хем в понеделник
- Зиркзее вкара гол във ВЛ за първи път от 364 дни
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]