Клубовете в Англия отново гласуваха срещу петте смени
Клубовете от Висшата лига все пак проведоха ново гласуване за пет смени, но със същия резултат.
По време на международната почивка през ноември мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп проведе видеоконференция с колегите си от Висшата лига, след което заяви, че сега вече има нужното мнозинство за подкрепа на идеята за пет смени в мачовете.
Но не всички босове на клубовете споделят позициите на своите мениджъри. Това стана известно след днешната видеоконференция, която ръководителите организираха помежду си.
Според ВВС, новото гласуване за пет смени отново не успя да спечели кворум от 14 гласа, както се случи два пъти през август.
Вместо да увеличат броя на смените, отборите от Висшата лига ще могат да заявяват повече резерви за срещите - девет вместо предишните седем.
Също така бе одобрено правилото за допълнителни смени в случай на сътресение на мозъка на даден играч или за подозрения за сътресение, дори ако всички стандартни смени вече са използвани. Това се случи след съответно одобрение от IFAB.
- Ливърпул възобновява преследването на цел от 2025 г.
- Реал Мадрид набеляза Мак Алистър за наследник на Кроос
- Тотнъм следи ситуацията около Коди Гакпо
- Ливърпул поставя ултиматум за Диоманде, разглежда четири алтернативи
- Мохамед Салах: Това е велико постижение за Египет
- Ливърпул подготвя нова оферта за Диоманде
- Ливърпул отхвърли оферта на Интер за Къртис Джоунс
- Ван Дайк: Аржентина показа, че иска да защити световната си титла
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Иначе, този последният абзац е доста странен. Съмненията за сътресения изведнъж може да се увеличат. Все пак, всички лекари са на щат към даден клуб. А дали е справедливо? Вероятно не! За сучпен крак при изчерпани смени, не съм чул да правят бонус за отбора и да вкарват някого.... Ама....
Ако трябва да перифразирам един стар виц: "Всяко чудо за три дни. А у нас - на всеки три дни по едно чудо." Правила, правила, правила..... сменят се и се сменят до полуда и припадък.....