Пепе е разочарован от Артета
Крилото на Арсенал Никола Пепе се оплака, че мениджърът Микел Артета не му дава пълноценни шансове да се докаже.
През август 2019 г. Арсенал купи Пепе за рекордните за клуба 72 милиона лири, но адаптацията на играча от ационалния отбор на Кот д'Ивоар към английския футбол се забави.
Никола направи само един старт във Висшата лига през този сезон - когато "артилеристите" загубиха с 1: 0 от Манчестър Сити.
Пепе не крие разочарованието си от ситуацията си и иска да излиза по-често от първите минути, а не да бъде резерва.
"Целта ми е да играя повече. Да имам малко повече време за игра. Футболистът е доволен, когато играе. Бих искал да играя още малко, за да мога отново да се усмихвам.
Мениджърът иска да съм концентриран на 100 процента през 90-те минути на мача. Но по време на тренировка научавам, че ще съм само на пейката през уикенда.
Мениджърът разговаря с мен, той също има помощници за това. Но всеки играч ще бъде разочарован, че е на пейката.
Ролята на "суперрезерва"? Треньорът взема решенията. И трябва да му покажа, че тази роля не е за мен", заяви Пепе.
- Арсенал победи Челси в лондонското дерби
- Рей Парлър: Арсенал може да се раздели с Габриел Жезуш през лятото
- Резултати от жребия за осминафиналите на Шампионска лига сезон 2025/26
- Райс: Бекъм ми писа след головете срещу Реал
- Арсенал планира да активира опцията за Пиеро Инкапиe
- Арсенал с рекордни приходи от 691 млн. паунда
- Арсенал ще надделее в дербито с Челси
- Карагър похвали Гьокереш
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]