Юнайтед се надява да купи Холанд през 2022 година
Манчестър Юнайтед все още се надява да закупи нападателя на Борусия Дортмунд Ерлинг Бройт Холанд.
Напомняме, че Юнайтед очакваше да подпише с Холанд в средата на миналия сезон, когато Ерлинг Бройт напусна австрийския Ред Бул.
Мениджърът на "червените дяволи" Оле Гунар Солскяер дори лично се срещна с бившия си играч от Мьолде, но Холанд отиде в Дортмунд.
Според слуховете, Юнайтед не е успял да намери общ език с агента на 20-годишния норвежец Мино Райола, който поиска впечатляваща комисионна и клауза в договора на клиента си за обезщетение от 68 милиона паунда.
Юнайтед не е загубил интерес към Холанд, която вкара 23 гола в 26 участия за Борусия във всички състезания, според The Athletic, но "дяволите" ще трябва да бъдат търпеливи до 2022 година.
Точно след края на следващия сезон в договора на Холанд с Борусия ще влезе в сила клауза за обезщетение и Юнайтед ще може да купи нападателя за гореспоменатите 68 милиона паунда.
В същото време вицепрезидентът на Юнайтед Ед Удуърд иска да получи и съотборника на Холанд в лицето на крилото Джейдън Санчо. "Дяволите" дори назоваха процеса на преговори за този трансфер - "Проект 7".
Юнайтед не успя да се споразумее с Борусия за Санчо миналото лято, но възнамерява да се завърне след края на този сезон. Уудуърд не се смущава от факта, че "седмицата" отскоро принадлежи на Единсон Кавани.
- Ювентус проявява интерес към капитана на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш
- Манчестър Юнайтед и Арсенал влизат в битка за Оли Уоткинс
- Елиът Андерсън подразни феновете на Ман Юнайтед още с първото си интервю като играч на Ман Сити
- Галатасарай изкушава Бруно Фернандеш с огромна заплата
- Манчестър Юнайтед следи Орелиен Чуамени, но Реал Мадрид отказва да го продава
- Манчестър Юнайтед е близо до трансфер на халф за 60 млн.
- Бруно Фернандеш остава в Манчестър Юнайтед
- Микаел Силвестър: Майкъл Карик прави правилните ходове в Манчестър Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]