Шилтън: Хендерсън трябва да получи шанс в Ман Юнайтед
Легендарният английски вратар Питър Шилтън призова Манчестър Юнайтед незабавно да превърне Дийн Хендерсън в номер едно на вратата на отбора.
След като узря и постигна огромен напредък през двата сезона под наем в Шефилд Юнайтед, Хендерсън се завърна на "Олд Трафорд" през лятото, за да се конкурира с Давид Де Хеа.
Докато Де Хеа остава основен вратар на Манчестър Юнайтед, Шилтън вярва, че Хендерсън, който диша в гърба на испанеца, трябва веднага да получи своя шанс.
"Мисля, че той направи своя избор, когато си каза: "Ще остана в Юнайтед и съм готов за такова голямо предизвикателство". Това е голям клуб и ето ви, като вратар, който е под микроскоп седмица след седмица.
Но като се има предвид начина, по който Де Хеа играе в момента и от доста време, мисля, че скоро може да получи своя шанс.
И той трябва да го получи, защото това не са най-добрите времена за Давид, но головете, които допуака ... Знам, че той се е представял по невероятен начин за Юнайтед. Хората помнят това и вероятно го чакат да се върне в форма.
Но мисля, че Дийн Хендерсън заслужава своя шанс сега и Де Хеа се нуждае от малко отдих. Формата му далеч не е идеална.
Просто се опитвам да бъда честен. Ако вашият основен вратар отдавна не играе добре, колко време ще чакате? Това може да бъде много разочароващо време.
Мисля, че ако Дийн Хендерсън никога не получи своя шанс, той ще иска да отиде някъде, където отново може да играе редовно“, заяви Шилтън.
- Ясни са плановете на Каземиро
- Ман Юнайтед определи четирима за замяна на Каземиро
- Арсенал ще се затрудни с новия Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед е готов да преговаря с Майно
- Ман Юнайтед ще обсъди бъдещето на Бруно преди Мондиал 2026
- Ман Юнайтед няма да се включва в борбата за Матета
- Каземиро ще напусне Ман Юнайтед след края на сезона
- Реал Мадрид е номер едно по приходи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]