Рюдигер разкритикува полицейската жестокост в Нигерия
Германският защитник на Челси Антонио Рюдигер разкритикува действията на Специалния отряд за борба с грабежите (SARS), който е част от нигерийските полицейски сили.
"Полицейската жестокост в Нигерия се нуждае от внимание. Вие вършите това със своя народ. Това, което се случва там е много тъжно. Това трябва да спре“, написа Рюдигер в своя Twitter.
Рюдигер е роден в Германия от германец и бежанка от Сиера Леоне.
Рюдигер се присъедини към Челси през лятото на 2017 г. от Рома. Сумата на трансфера бе € 35 млн. През този сезон германският защитник няма нито един мач във Висшата лига, като само веднъж попадна в заявката на тима. Договорът на германския футболист с английския клуб е валиден до лятото на 2022 година.
- Челси сменя стратегията: клубът вече търси дългосрочен проект
- Челси обмисля Филипе Луис за нов мениджър
- Макфарлейн: Челси можеше да си тръгне с победата срещу Ливърпул
- Арне Слот: Напълно разбираемо е феновете да освиркват Ливърпул
- Челси спря кошмарната си серия след реми срещу Ливърпул
- Кайседо обясни защо е подписал нов договор с Челси
- Ливърпул ще се наложи над Челси
- Коул Палмър е готов да преговаря с Манчестър Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]