Ливърпул може да купи Упамекано през следващото лято
Защитникът на РБ Лайпциг Дайо Упамекано е на радара на Ливърпул.
Продавайки Деян Ловрен на Зенит през юли, мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп рискува да започне този сезон само с трима централни защитници, Върджил Ван Дайк, Джо Гомес и Жоел Матип.
Това решение вече се оказа доста авантюристично, защото Клоп бе принуден да включи Фабиньо в центъра на защитата.
Bild очаква шампионите от Висшата лига да навлязат на трансферния пазар през следващото лято, за да укрепят проблемната си позиция, насочвайки се към Упамекано.
В края на този сезон в договора на Дайо ще започне да действа клауза за изкупуване в размер на 40 милиона евро, така че интересът на 21-годишния французин ще бъде огромно.
Други претенденти за Упамекано са Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед, а The Athletic твърди, че Дайо ще бъде готов да разгледа предложения само от клубове в Шампионска лига.
- Челси е провел първи официални разговори с Шаби Алонсо
- Макфарлейн: Челси можеше да си тръгне с победата срещу Ливърпул
- Арне Слот: Напълно разбираемо е феновете да освиркват Ливърпул
- Галатасарай иска Ван Дайк като лидер на защитата
- Челси спря кошмарната си серия след реми срещу Ливърпул
- Слот обяви добри новини за Ливърпул преди мача с Челси
- Арне Слот: Няма да правим толкова мащабна селекция
- Ливърпул ще се наложи над Челси
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]