Сити превзе Сейнт Джеймсис Парк и се изкачи до второто място

А. Павлов

Манчестър Сити победи Нюкасъл с 1:3 и успя да се изкачи до второто място в таблицата на Висшата лига. Гражданите поведоха в резултата още във 2-ата минута, когато Карлос Тевес се възползва от грешка на Тим Крул, пусна пас към Гарет Бари, който вкара гол. Само 180 секунди по-късно Тевес повиши на 0:2 след центриране на Джеймс Милнър.

Свраките съумяха да се върнат в мача в 72-ата минута. Тогава основният реализатор на отбора Анди Керъл се разписа след точен изстрел с глава.

Крайното 1:3 оформи Карлос Тевес в 81-ата минута. 26-годишният аржентинец бе точен, след като шутът му, рикоширал във Фабрисио Колочини, остави Крул безпомощен.

Със спечелените три пункта Манчестър Сити се изкачи до втората позиция във временното подреждане на Премиършип, докато Нюкасъл се свлече до деветото място.