Вилиан се договори с Арсенал
Нападателят на Челси Вилиан вероятно ще продължи кариерата си в Арсенал.
Според ESPN, 31-годишният бразилски футболист се е договорил с "артилеристите" за тригодишен договор. Съгласно условията на споразумението, Вилиан ще получава около 100 хиляди паунда (111 хиляди евро) седмично. Очаква се преходът да бъде официално обявен до края на август.
По-рано стана известно, че Вилиан е уведомил приятелите си за желанието си да се присъедини към Арсенал.
Вилиан защитава цветовете на Челси от 2013 г., а преди това игра за Анжи, Шахтьор и Коринтианс. Той е част от националния отбор на Бразилия от 2011 г. През миналия сезон нападателят участва в 36 мача на английската Висша лига, вкара 9 гола (4 от дузпа), даде 7 асистенции и получи 4 жълти картона.
- Челси продължи договора на Жоао Педро до 2034 година
- Шаби Алонсо: Свободата на играчите на терена е красотата на футбола
- Хаби Алонсо: Важно да намерим правилния баланс в Челси
- Лиъм Делап може да напусне Челси през лятото
- Джейми Карагър направи голяма прогноза за Тотнъм и Челси
- Челси може да изпусне милиони от Педро Нето, ако не го продаде сега
- Хаби Алонсо: Палмър и Роджърс могат да се превърнат в отлична комбинация
- Морган Роджерс: В Челси ще трябва да се уча, да се адаптирам и да свикна с по-доминиращия стил
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]