Адебайор: Моуриньо е най-добрият треньор в света
Бившият нападател на Арсенал, Манчестър Сити, Тотнъм и Кристъл Палас Емануел Адебайор обяви Жозе Моуриньо за най-добрия футболен треньор на всички времена.
По ирония на съдбата, 36-годишният Адебайор спечели само един трофей в изключително наситената си кариера, а това е Купата на Испания, през шестте месеца на сезон 2010/11, които Емануел прекара на заем в Реал Мадрид.
Тогава точно Моуриньо бе наставник на "бланкосите". Адебайор не бе основен играч на Жозе, но бе впечатлен от работата си с настоящия наставник на "шпорите".
"Обичам Моуриньо, имахме страхотни отношения. Именно той ме доведе в Мадрид, въпреки че не бе лесно за него да намери място за мен в този отбор.
Единственият трофей, който спечелих, бе този в Мадрид заедно с него. Сега той работи в Тотнъм и му пожелавам всичко най-добро. Той е най-добрият треньор в историята на футбола", заяви Адебайор пред AS.
- Тухел посочи Деклан Райс за заместник - капитан на Англия
- Арсенал набеляза Гибс-Уайт като алтернатива на Роджърс
- Олмо отрече слуховете за трансфер в Арсенал
- Алварес не иска завръщане във Висшата лига, предпочита да остане в Атлетико
- Арсенал следи млад талант на ПСЖ
- Звезда на Ливърпул с лоша прогноза за Арсенал, плюс още мъки за Челси и Тотнъм
- Начо Монреал: Сандро Тонали е най-добрият халф в света
- Арсенал доминира сред номинираните за Играч на сезона на PFA
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]