Артета: Убеден съм, че Обамеянг ще продължи с Арсенал
Мениджърът на Арсенал Микел Артета разказа за преговорите с нападателя Пиер-Емерик Обамеянг по отношение на новото споразумение.
"Не знам кога ще бъде подписан договорът. Трудно е да се говори за някакви дати. Харесва ми начинът, по който вървят преговорите. Харесва ми това, което чувам. Сигурен съм, че ще бъде най-добре и двете страни да сключат сделката възможно най-скоро.
Сигурен съм, че Обамеянг ще удължи договора си с Арсенал. Щастлив е, наслаждава се на футбола, семейството му е доволно от всичко в Англия. Мисля, че нашият клуб е идеалното място за него. Мисля, че ситуацията ще стане по-ясна след две-три седмици", заяви Артета.
Настоящият договор на Пиер-Емерик с Арсенал е валиден до 30 юни 2021 година. По-рано се съобщаваше, че това лято "артилеристите" могат да продадат 31-годишния нападател, ако не се разберат с него за удължаване на споразумението.
- Артета е мениджър на месеца във Висшата лига
- Арсенал ще спре Саутхемптън тук
- Арсенал следи Кофане, конкуренция от Реал Мадрид
- Арсенал и Реал Мадрид в битка за младия талант Кристиан Кофане
- Гьокереш – голмайсторът, на когото Артета ще разчита до края
- Тухел защити Сака и Райс: Няма да рискувам ключовите си играчи
- Тухел успокои: Травмата на Мадуеке не е сериозна
- РБ Лайпциг следи Мартинели – възможен заместник на Диоманде
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]