Венгер предвижда превръщане на Висшата лига в непълноценно първенство
Бившият наставник на Арсенал Арсен Венгер смята, че Висшата лига ще бъде "непълноценна" без зрители.
Следващата седмица сезонът на Висшата лига 2019/20 трябва да се възобнови след повече от три месеца бездействие поради пандемията на коронавирус.
Според Венгер, феновете на трибуните са неразделна част от процеса, така че Арсен очаква скучен спектакъл пред празни стадиони.
"Начинът, по който хората реагират на играта, прави футбола в Англия толкова специален. Това е най-добрата страна в света по отношение на това как феновете реагират на случващото се на терена. Ето защо смятам, че Висшата лига би била най-непълноценното първенство без това.
Разбираш, че футболът без фенове не е истински футбол. Във футболните мачове има два елемента: играчи и зрители, които идват на стадионите. А също и хора, които го гледат по телевизията. Разделяте тези две неща, ако зрителите са принудени да останат у дома. Играчите са само една част от представлението. Ще разберете колко много ви липсва другата част", заяви Венгер.
- Вълците могат да затруднят Ман Юнайтед
- Аморим: Това не е регрес
- Уест Хем почти обърна Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед също се интересува от Семеньо
- Ман Юнайтед ще има сили за Уест Хем в понеделник
- Зиркзее вкара гол във ВЛ за първи път от 364 дни
- Аморим: Опитахме се да променим някои малки неща
- Гласнер: Можехме да спечелим мача
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]